Bądź na bieżąco, czytaj naszego bloga.

Praktyczne informacje o prowadzeniu spółek oraz zmianach w przepisach prawa dotyczących rachunkowości, podatków i przedsiębiorstw.

O czym należy pamiętać po zarejestrowaniu spółki z o.o.?
Rejestracja spółek 10.05.2024

O czym należy pamiętać po zarejestrowaniu spółki z o.o.?

Rejestracja spółki z o.o. S24 lub PRS nie wystarczy do rozpoczęcia działalności, trzeba dokonać innych zgłoszeń – dowiedz się gdzie jeszcze zgłosić spółkę!

Ile trwa rejestracja spółki w KRS?
Rejestracja spółek 10.04.2024

Ile trwa rejestracja spółki w KRS?

Czas rejestracji spółki zależy w głównej mierze od sposobu jej zakładania, zdecydowanie szybszy jest system S24 niż PRS.

Jak założyć spółkę jednoosobową?
Rejestracja spółek 26.02.2024

Jak założyć spółkę jednoosobową?

Jednoosobowa spółka z ograniczoną odpowiedzialnością musi działać trochę inaczej niż w przypadku takiej, w której występuje co najmniej dwóch wspólników.

Monety wysypane ze słoika na stół.
Rejestracja spółek 13.02.2024

Jaki jest koszt założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Nie ulega wątpliwości, że myśląc o założeniu spółki z o.o. lub przekształceniu działalności gospodarczej w pierwszej kolejności powinniśmy kierować naszym bezpieczeństwem prawny...

Zakładanie spółki s24 krok po kroku
Rejestracja spółek 07.02.2024

Zakładanie spółki s24 krok po kroku

Rejestracja spółki S24 to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorcy, pozwala na sprawne założenie spółki online. Wymaga jednak pewnej wiedzy prawnej, mimo że samo wypełnienie dokumentów nie wydaje się szczególnie skomplikowane.

księgowa spółki
Księgowość 19.01.2024

Księgowość spółki akcyjnej

Spółka akcyjna jest najbardziej restrykcyjnie uregulowaną spółką kapitałową, jaka występuje w polskim prawie handlowym. Prowadzenie jej księgowości będzie, zatem najbardziej kosztowne w porównaniu do innych form biznesu w Polsce.

Rejestracja spółek handlowych
Rejestracja spółek 21.12.2023

Rejestracja spółek handlowych

Rejestracja spółki handlowej wymaga rozważenia zalet i wad każdej z nich, szczególnie rozpoznania różnic pomiędzy spółkami osobowymi a kapitałowymi.

Rejestracja spółki komandytowej
Rejestracja spółek 12.12.2023

Rejestracja spółki komandytowej

Czy warto rejestrować spółkę komandytową, czy też lepiej wybrać spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która zapewnia ochronę majątku prywatnego przedsiębiorcy?

Co warto wiedzieć o zarządzie w spółce z o.o.?
Prawo spółek 20.04.2023

Co warto wiedzieć o zarządzie w spółce z o.o.?

Zarząd w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością jest organem obowiązkowym. To on reprezentuje ją na zewnątrz i prowadzi jej sprawy. Nie jest możliwe funkcjonowanie spółki z o.o...